Spacer po gorzowskich murawach
Dodane przez Dagmara Bandera dnia 1 maj, 2013 o 12:26 PM | Jesteś w kategorii Bez kategorii, Warto wiedzieć | z 2 Komentarzy

Spacer z wózkiem po Gorzowie to cykl artykułów dotyczących ciekawych miejsc w naszym mieście, nietypowych tras spacerowych, parków (tych znanych i mniej znanych), przyjaznych mamie z wózkiem.

Jeśli masz ochotę opisz nam swoją ulubioną trasę spacerową, którą bez problemu pokonujesz z wózkiem. Prześlij nam też zdjęcia z waszego spaceru. Najciekawsze opisy tras nagrodzimy! redakcja@mamywgorzowie.pl

Podróże z wózkiem nie są łatwe, ale czasami naprawdę warto !

Podróże z wózkiem nie są łatwe, ale czasami naprawdę warto !

Nie trzeba jechać daleko za miasto, aby rozkoszować się pięknem przyrody. Rezerwat Murawy Gorzowskie mieści się na gorzowskich Wieprzycach, a spacer do tego urokliwego miejsca możliwy jest dla mamy z wózkiem.  Prezentujemy trasę spacerową, którą pokonałyśmy ze zwykłą spacerówką.

Spacer zaczynamy przy pętli tramwajowej na Wieprzycach. Tam dostajemy się tramwajem lub autem, które można zaparkować w okolicach szkoły. Kierujemy się wzdłuż ul. Dobrej – idąc chodnikiem przy ścieżce rowerowej. Dochodzimy do rozwidlenia ulic Nad Wartą i Saperów. Skręcamy w ul. Saperów i idziemy nią do końca. Po drodze mijamy urokliwe domki, a klimat spaceru zaczyna przypominać górską wędrówkę. Ulicą idziemy do końca, aż dochodzimy do gorzowskich muraw. Naszym oczom ukazuje się wielka naturalna piaskownica, która zachwyci każdego malca. Dla żądnych przygód polecamy wdrapanie się na wielką trawiastą górę. Podjazd nie jest łatwy, ale wart poświęcenia. Naszym oczom ukaże się widok całego miasta! Śpiew ptaków, jaki rozchodzi się po okolicy, to doskonały „usypiacz” dla naszych pociech, zmęczonych zabawą. Wracamy tą samą trasą.


Ilośc komentarzy 3 Komentarzy
Napisałeś
  1. Aleksandra Franc pisze:

    Kwiaty we włosach potargał wiatr ;) Liwuśka <3

  2. Magdalena Sielska pisze:

    W Gorzowie niestety brakuje przyjaznych dziecięcym wózkom tras (ech te chodniki i brak porządnego parku do którego można by się dostać w parę minut nie wdychając spalin i łamiąc sobie nóg i kółek w dziurawych chodnikach ;) Znamy jedną przyjemną trasę, musimy Ją sfotografować przy następnym spacerze :) i opisać dla innych Mam i pociech :) Daga z Waszej chętnie skorzystamy, nie znaliśmy Jej!

  3. Dagmara Bandera pisze:

    My też niedawno ją odkryłyśmy i nie mogłam się powstrzymać, żeby jej nie opisać ;)

Skomentuj

Musisz być zalogowany zaloguj się aby móć komentować.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej
Dowiedz się więcej