Książka Mikołajek to lektura (https://tantis.pl/serie/mikolajek-3935), która opowiada o grupie przyjaciół oraz ich niezwykłych przygodach. Główny bohater to tytułowy Mikołajek, który wraz z Euzebiuszem, Joachimem, Maksencjuszem oraz Alcestem przeżywa niezapomniane przygody. Historia tej paczki przyjaciół już od lat bawi i uczy kolejne pokolenia młodych czytelników na całym świecie.

Książka Mikołajek – lektura dla dzieci z całego świata…

Co stoi za sukcesem tej książki? Fakt, że tak naprawdę Mikołajek i jego koledzy nie różnią się znacząco od innych dzieci w ich wieku, które chodzą do szkoły, uczą się, odrabiają lekcje, a w wolnym czasie szukają ciekawych przygód i nieco rozrabiają. Ale tytułowy Mikołajek potrafi z każdej sytuacji znaleźć wyjście, choć ma skłonność do szalonych pomysłów, które często wpadają mu do głowy i prowadzą do kłopotliwych sytuacji.

Ciekawostką jest fakt, że historia Mikołajka powstała po raz pierwszy w formie komiksu i w 1956 r. trafiła na belgijski rynek dzięki magazynowi „La Moustique”. Autorami opowieści o Mikołajku jest grupa twórców – Rene Goscinny’ego i Jean-Jaques’a Sempego, którzy z czasem zdecydowali się na zmianę formy przedstawiania dziejów Mikołajka – z komiksu na prozę wraz z dołączonymi ilustracjami. W czasie swojej twórczości publikowali nowe dzieje Mikołajka i jego przyjaciół – ogółem jest ich obecnie ponad dwieście. Po latach zostały one wszystkie zgromadzone w jednej książce wraz z tytułem, który pochodzi od imienia głównego bohatera.

Książka Mikołajek – od lat niezmiennie popularna na całym świecie…

Książka autorstwa Rene Goscinny’ego i Jean-Jaques’a Sempego opisuje codzienne, szkolne życie Mikołajka oraz jego przyjaciół. Akcja rozpoczyna się w szkole, która przygotowuje się do uroczystego zdjęcia pamiątkowego, a w dalszej części czytelnicy poznają inne przygody Mikołajka oraz nowego wychowawcy klasy. Przygody Mikołajka przeplatają się z codziennymi wydarzeniami, związanymi z domem i przyjaciółmi chłopca oraz życiem towarzyskim.

Czytelnicy na całym świecie cenią przygody Mikołajka przede wszystkim za błyskotliwe dialogi, ciekawą akcją i zabawne rysunki, dzięki którym książka mimo upływu lat wciąż cieszy się ogromną popularnością.