Odpowiednia czapka na zimę dla niemowlaka

„Hu hu ha, idzie zima zła” – no może ta pora roku nie jest aż tak zła, ale lepiej przygotować się na nadejście mroźnej pory roku. Tak, aby nikt nie musiał martwić się tym, że zmarznie. W szczególności, jeżeli chodzi o najmłodsze dzieci, które jeszcze nie są w stanie powiedzieć, że im zimno. Skóra niemowlaków jest bardzo wrażliwa i trzeba o tym zawsze pamiętać. Nie ma nawet szans na to, aby pojawić się na dworze bez odpowiedniej ochrony na czubku głowy.

Wybór odpowiedniej czapki

Jaka czapka dla niemowlaka będzie najlepsza? Warto się nad tym zastanowić. Tym bardziej że do wyboru jest wiele produktów, które różnią się od siebie m.in. wykonaniem (zobacz np. na stronie https://mybasic.pl/190-czapki-i-kominy). Najlepiej stawiać na takie nakrycia głowy, które wykonane są z naturalnych tkanin. Najlepiej, jeżeli czapka niemowlęca wykonana jest z bawełny. Dlaczego? Bo jest to materiał hipoalergiczny, najbardziej przyjazny skórze dla niemowlaka. Warto więc postawić na 100% bawełny. Na zimę powinna być to czapka ocieplana, która posiada specjalny, bawełniany wkład.

Przyjemne dla skóry głowy

Czapki niemowlęce zimowe z bawełnianym wkładem są bardzo przyjemne w dotyku. Nie ma więc obaw o to, że skóra maluszka zostanie podrażniona. Warto zauważyć, że główną zaletą bawełny jest umiejętność wchłaniania potu. Co więcej, pot odprowadzany jest na zewnątrz. Nie ma więc szans na to, żeby głowa dziecka się przepociła. To właśnie taka czapka odpowiedzialna jest za zdrowy i komfortowy sen maluszka na dworze.

O czym nie można zapomnieć?

Rodzice powinni wziąć pod uwagę to, że należy unikać czapek wykonanych ze sztucznych dzianin i tkanin. Wywołują one w łatwy sposób podrażnienia skóry – co też maluch na pewno będzie głośno oznajmiał. Nie można zapomnieć o tym, aby sprawdzić, czy czapka szczelnie zakrywa uszka małego dziecka. Niemowlakom najlepiej kupować czapki, które są wiązane pod szyją. Dzięki temu zyska się pewność, że dziecko nie będzie w stanie jej zrzucić. Dla pewności można naciągnąć maluchowi kaptur na głowę, co pozwoli na utrzymanie ciepłoty przy głowie.