Pomysły na prezent. Body na roczek dla chłopca lub dziewczynki

Ukończenie pierwszego roku życia przez dziecko jest wielkim wydarzeniem dla każdej rodziny. Oto kończy się okres niemowlęctwa, często stawiane są pierwsze, samodzielne kroki, a niekiedy nawet wypowiedziane zostaje pierwsze słowo. Ten przełomowy moment uświetniany jest przez urządzanie maluchowi imprezy urodzinowej. Nieważne czy zostaliśmy na nią zaproszeni jako  goście, czy też jesteśmy rodzicami jubilata – maluszkowi winni jesteśmy piękny prezent. Poniżej kilka propozycji.

Prezenty zabawkowe

Bardzo dobrym rozwiązaniem są prezenty posiadające walory edukacyjne. Umożliwiające dziecku rozwój intelektualny. Nauka przez zabawę to najlepszy sposób na zaangażowanie umysłu dziecka w pożyteczne aktywności. Zabawki spełniające te wymagania to, na przykład, klocki lego dostosowane do wieku malca, mata do malowania wodą, książeczki i różnego rodzaju sortery, zapoznające dziecko z figurami geometrycznymi.

Prezenty dla dzieci aktywnych

Jak wiadomo, chodziki są dla rozwoju ruchowego dziecka bardzo szkodliwe. Ciekawym pomysłem na prezent będzie, natomiast, pchacz – pod warunkiem, że maluch nie zaczął już samodzielnie chodzić. W takim przypadku, wielką frajdę sprawi mu pojazd typu rowerek do odpychania się nogami. Dodatkową jego zaletą jest to, że dziecko pobawi się nim nawet do 3 roku życia. Klasycznym, sprawdzonym wyjściem jest też sprezentowanie jubilatowi piłki czy konika na biegunach.

Prezenty, pamiątki

Ponieważ dziecko, na tym etapie życia, nie będzie przykładało wielkiej wagi do tego ile i jakie prezenty otrzyma, warto rozważyć zakupienie prezentu – pamiątki. Ucieszy się z niej za kilka lat, a tymczasem będzie prezentem dla rodziców dziecka. Modnym trendem jest kupienie body na roczek dla chłopca czy dziewczynki. Ten uroczy upominek może posłużyć także podczas pamiątkowej, roczkowej sesji zdjęciowej, która jest kolejnym pomysłem prezentu urodzinowego.

Praktyczne prezenty

Choć brzmi to trywialnie, spora część rodziców ucieszy się z ubranek dla dziecka, takich jak body niemowlęce, zapasu pieluch czy też akcesoriów przydatnych podczas rozszerzania diety.