Wygodne prześcieradło do gondoli to komfort i zadowolenie Twojego maluszka

Zakup prześcieradła do gondoli (dziecięcego wózka) to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Wbrew pozorom wybór nie jest taki oczywisty, jakby się mogło wydawać. Prześcieradło to ta część wyposażenia, z którą dziecko ma bezpośredni kontakt, dlatego tak ważne jest, aby było ono odpowiednio dobrane. Gondola to miejsce, gdzie dziecko spędza dużo czasu – w niej śpi, odpoczywa i spaceruje. Warto więc, dla większego komfortu maleństwa, dokładnie przejrzeć oferty przed zakupem i zdecydować się na najlepszą opcję. 

Wybór prześcieradła dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Nie tylko dorośli, ale i dzieci lubią, kiedy ich miejsce do spania (odpoczywania) jest wygodne i komfortowe. Wiąże się to bowiem z bardziej efektywnym snem i relaksem, co w następstwie przekłada się na lepszy nastrój, radosną aktywność oraz większy spokój zarówno maleństwa, jak i jego rodziców.

Dziecko to największy skarb, o który należy nieustannie się troszczyć i dbać o to, aby miało to, co najlepsze. Dlatego wybierając prześcieradło do gondoli, wózka warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • materiał
  • jakość wykonania
  • bezpieczeństwo
  • design

Materiał na dziecięce prześcieradło – jaki wybrać?

Na rynku istnieje wiele rodzajów materiału, z których szyje się dziecięce ubrania oraz akcesoria, w tym prześcieradła do wózków i gondoli. Najbardziej popularne to m. in.:

  1. Bawełna – jest to powszechnie stosowany naturalny materiał. Spośród innych wyróżnia się przede wszystkim tym, że jest oddychający, antyalergiczny oraz higroskopijny (bardzo dobrze chłonie wodę). Dodatkowo nie rozciąga się i nie elektryzuje. W wersji frotte natomiast bardzo dobrze izoluje i trzyma ciepło, co jest szczególnie istotne w okresie jesienno – zimowym. Zaletą wszystkich bawełnianych materiałów jest również to, że są wytrzymałe i można je prać oraz prasować w wyższych temperaturach.
  2. Wiskoza bambusowa – jest materiałem oddychającym i higroskopijnym podobnie jak bawełna, jednak dużo bardziej miękkim i delikatnym. Cechą tkanin bambusowych są właściwości termoregulacyjne, a to oznacza, że utrzymują one ciepło, kiedy na zewnątrz jest niższa temperatura i chłodzą, kiedy jest gorąco. Jest to więc idealne rozwiązanie również wtedy, kiedy pogoda w ciągu dnia się zmienia. Istotną zaletą jest to, że podczas produkcji materiałów bambusowych nie stosuje się żadnych chemicznych środków i są one całkowicie biodegradowalne.
  3. Mieszanka lnu i bambusa – materiał łączy ze sobą wszystkie cechy tkaniny bambusowej i lnu, który jest antybakteryjny, hipoalergiczny, nie przyciąga ładunku elektrycznego oraz jest łatwy w utrzymaniu i czyszczeniu.

Wybierając prześcieradło do gondoli, wózka warto zwrócić uwagę również na jakość wykonania, a także to, czy dany model posiada odpowiednie certyfikaty oraz atesty potwierdzające brak jakichkolwiek szkodliwych dla dziecka substancji.

Natomiast dobór koloru i wzoru prześcieradełka to nie tylko miły dla oka dorosłych design, ale także świetna zabawa szczególnie dla starszych niemowlaków, które są już wrażliwe na bodźce wzrokowe i leżąc na brzuszku obserwują namalowane elementy.