Ruszył sezon kąpieliskowy
Dodane przez Dagmara Bandera dnia 29 cze, 2015 o 10:18 AM | Jesteś w kategorii Aktualności, Wydarzenia | z 0 Komentarzy

W weekend otworzy się większość lubuskich kąpielisk. Pozostałe planują otwarcie 1 lipca, czyli od najbliższej środy – wynika z danych, jakimi dysponuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp.

DSC01424

Czynne jest już kąpielisko w miejscowości Długie nad jeziorem Lipie, a w weekend swoje podwoje otwierają kąpieliska: na jeziorze Sławskim (organizowane przez Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie),  kąpielisko strzeżone w miejscowości Łochowice nad jeziorem Glibiel, kąpielisko przy Ośrodku Wypoczynkowym “Relax” w Tarnowie Jeziernym (organizowane przez “Ekonaft”-Bolesławiec) oraz kąpielisko strzeżone w miejscowości Lgiń nad jeziorem Lgińsko.
Od 1 lipca mają być czynne: kąpielisko strzeżone w Ośrodku Wypoczynkowym Głębokie nad jeziorem Głębokie oraz kąpielisko Lubikowo nad jeziorem Lubikowskim.
Wykaz czynnych kąpielisk w całym kraju, w tym lubuskich, można znaleźć na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego w specjalnym serwisie kąpieliskowym, mieszczącym się pod adresem: http://sk.gis.gov.pl/
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorzowie Wielkopolskim od przyszłego tygodnia będzie publikować na swojej stronie internetowej – i na bieżąco aktualizować – wykaz kąpielisk i miejsc do kąpieli.

źródło: www.lubuskie.uw.gov.pl


Skomentuj

Musisz być zalogowany zaloguj się aby móć komentować.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej
Dowiedz się więcej