Jakie cechy powinien mieć pajacyk dla niemowlaka?

Takie produkty jak pajacyk to doskonała alternatywa w stosunku do spodenek czy kaftaników. Jednym z atutów takich produktów jest to, że nie ściągają się, co znacznie ułatwia ochronę dziecka przed zimnem.

Czym kierować się przy wybieraniu takich ubranek?

Na samym początku niezbędne jest zwrócenie uwagi na właściwy rozmiar. Trzeba w tym względzie brać pod uwagę, że nie tylko zbyt małe wymiary będą problemem. Za duże ubranko tego typu również będzie niekomfortowe. Jeśli pajacyki dla niemowlaka kupuje się kompletując wyprawkę warto postawić na takie, które są dostępne w różnych rozmiarach. Następnie można korzystać z pajacyka w odpowiednim rozmiarze.

Bawełna bez sztucznych domieszek

Trzeba brać pod uwagę, że wyroby z bawełny mają różną zawartość tego materiału. Im więcej domieszek tym gorzej. Z tego powodu sto procent bawełniane pajace dla niemowląt są z tego powodu znacznie lepszym rozwiązaniem. Warto jest wybierać taki skład materiałowy, gdy wybiera się:
– śpiochy
– rampersy
– body
– pajacyki.

Wygodna konstrukcja pajacyka

Jeśli chce się korzystać z najbardziej wygodnej formy pajacyków dla niemowląt warto postawić na takie, które posiadają zapinanie z przodu oraz na całej długości. Taka konstrukcja zapewni znacznie bardziej wygodne zakładanie. Zapinanie na napy w pajacykach wymaga znacznie dłuższego czasu na założenie ubranek. Natomiast napy są bezpieczniejsze w stosunku do zapięć na zamek. Dodatkowo warto jest decydować się na napy antyalergiczne, czyli bezniklowe.