Jakie markery artystyczne warto wybrać?

Kolorowanie markerami artystycznymi jest jedną z technik plastycznych, która w ostatnim czasie zdobywa coraz większą popularność. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla osób, które chcą kupić swoje pierwsze markery artystyczne, ale niestety nie mają zielonego pojęcia na które modele warto postawić.

Moda na markety alkoholowe

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na markery alkoholowe, które umożliwiają bardzo ładne mieszanie wielu różnych kolorów. W dużej mierze to właśnie dzięki tym markerom można tworzyć niesamowite gradienty i niepowtarzalne przejścia kolorystyczne. Dla wielu osób największą zaletą alkoholowych markerów artystycznych jest to, że umożliwiają one bardzo szybkie kolorowanie rysunków. Warto postawić na oryginalne markery od renomowanych producentów, które charakteryzują się żywymi kolorami. Na szczególną uwagę zasługują pastelowe i zgaszone barwy. Wysokiej jakości marker artystyczny można kupić już od 10 zł za sztukę.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając markery artystyczne warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Większość modeli z jednej strony mają tradycyjną końcówkę, która używana jest w zwykłych pisakach. Z drugiej strony końcówka jest szeroka i płasko ścięta. Pamiętać należy także o tym, że alkoholowe markery artystyczne przebijają nawet bardzo gruby papier. Bardzo wielu producentów ma w swojej ofercie specjalne papiery do markerów, które jak najbardziej są warte uwagi. Mowa tutaj oczywiście o papierach, które mają jedną stronę zabezpieczoną specjalną powłoką nieprzepuszczalną.

Jakie kolory wybrać na sam początek?

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z markerami, powinny zwrócić uwagę także na kolory. Wielu doświadczonych artystów zaleca, aby na start wybrać tylko 1-2 kolory. Dzięki nim będzie można wykonać naprawdę niepowtarzalne rysunki. Gdy oswoi się z odpowiednią techniką będzie można stopniowo sięgać po nowe kolory. Na start najlepsze są szare markery. Godne polecenia są także pastelowe odcienie.