Formalności do chrztu
Dodane przez admin dnia 13 kwi, 2013 o 03:34 PM | Jesteś w kategorii | z 0 Komentarzy

By ułatwić rodzicom zadanie przygotowaliśmy dla was informacje dotyczące formalności. Wzorowaliśmy się na przykładzie kościoła: Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Gorzowie Wlkp. 

 FORMALNOŚCI DOTYCZĄCE CHRZTU DZIECKA ZAŁATWIAJĄ RODZICE.

1. Należy przynieść do parafii oryginał aktu urodzenia dziecka z USC.
2. Jeśli dziecko nie jest z danej parafii, należy przynieść zezwolenie na chrzest z aktualnego zamieszkania dziecka. Należy podać dokładne dane rodziców oraz przyszłych chrzestnych (Imię, nazwisko wiek, dokładny adres)
3. Od rodziców chrzestnych bezwzględnie wymagane jest zaświadczenie przyjętego sakramentu Bierzmowania oraz zaświadczenie, że są osobami wierzącymi i praktykującymi (zaświadczenie takie wystawia Parafia, w której dany chrzestny obecnie mieszka).
4. W kancelarii rodzice otrzymują kartki do spowiedzi świętej.
5. W przed dzień chrztu w sobotę po mszy św. Wieczornej o godz. 19 rodzice przychodzą na obowiązkową katechezę
6. Chrzty są w każdą I i III niedzielę  miesiąca
7. Przychodzimy około 15 min. wcześniej
8. Wszystkie skompletowane zaświadczenia od chrzestnych i rodziców oddaje się na katechezie przed chrztem lub w dniu chrztu przed Mszą Św.
9. Trzeba wziąć pod uwagę że godziny chrztu, oraz niedziele gdzie są odprawiane uroczystości są zależne od kościoła do którego przynależymy.

Inne parafie mają również nauki przed chrzcinami,  należy dowiedzieć się jak to wygląda w kościele do którego należycie.


Skomentuj

Musisz być zalogowany zaloguj się aby móć komentować.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej
Dowiedz się więcej