Wystawa – MAPY. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata
Dodane przez Dagmara Bandera dnia 25 kwi, 2016 o 09:51 PM | Jesteś w kategorii Aktualności, Wydarzenia | z 0 Komentarzy

Biblioteka Pedagogiczna zapra­sza na wystawę ilu­stra­cji do książki “MAPY. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kul­tu­rach świata” autor­stwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich (Wydawnictwo Dwie Siostry).

Wystawa czynna od 25 kwietnia do 20 maja 2016 r.

Wydarzenie odbywa się w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ph. „Biblioteka inspiruje”.

Wystawa składa się z 16 best­sel­le­ro­wych “MAP” w wer­sji XXL . Zostały wybrane z impo­nu­ją­cego atlasu w stylu map daw­nych podróż­ni­ków i prze­nie­sione na wiel­ko­for­ma­towe płótno, dzięki czemu powstała nie­po­wta­rzalna pomoc dydak­tyczna dla szkół i przed­szkoli – zestaw map ścien­nych. W zesta­wie tym spo­tkamy: Wielką Brytanię, Niemcy, Włochy, Indie, Polskę, Francję i inne.

Mapy zabie­rają oglą­da­ją­cych w nie­zwy­kłą podróż dookoła świata. Zobaczymy gej­zery w Islandii, kara­wany na egip­skiej pustyni i mia­sta Majów w Meksyku. W Anglii zagramy w kry­kieta, w Indiach poćwi­czymy jogę, a w Chinach spró­bu­jemy stu­let­nich jaj. Odkryjemy naj­cie­kaw­sze zakątki świata i zachwy­cimy się jego róż­no­rod­no­ścią. Wielkie mapy poszcze­gól­nych kra­jów, pełne geo­gra­ficz­nych i kul­tu­ral­nych cie­ka­wo­stek, gęsto usiane rysun­kami, powo­dują, że nad książką Mizielińskich zasia­dają całe rodziny. Praca zajęła auto­rom aż trzy lata, w tym cza­sie powstało 4 tysiące ilu­stra­cji i dwa kroje pisma. Książka została prze­tłu­ma­czona już na ponad 20 języ­ków i wciąż odnosi na świe­cie nowe suk­cesy. New York Times wymie­nił ją w zesta­wie­niu sze­ściu naj­cie­kaw­szych i naj­pięk­niej zilu­stro­wa­nych ksią­żek dla dzieci, wyda­nych w 2013 r.

źródło:


Skomentuj

Musisz być zalogowany zaloguj się aby móć komentować.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej
Dowiedz się więcej