Rodzina 500+
Dodane przez Dagmara Bandera dnia 24 kwi, 2016 o 10:33 AM | Jesteś w kategorii Aktualności, Nowinki, Warto wiedzieć, Wydarzenia | z 0 Komentarzy

  Rządowy program rodzina 500 Plus ma za zadanie pomóc w wychowaniu dzieci poprzez przyznawanie świadczeń wychowawczych. Wypłacane pieniądze mają posłużyć jako częściowe pokrycie kosztów związanych z zapokojeniem potrzeb życiowych oraz wychowaniem dziecka.

500plus_rodzina

Świadczenie wychowawcze dla mieszkańców Gorzowa Wlkp. będzie wypłacało Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie.

Świadczenie będą mogli pobierać:
- rodzice,
- opiekunowie prawni,
- opiekunowie faktyczni.

Wysokość świadczenia wynosi 500 zł miesięcznie na dziecko do ukończenia przez nie 18 roku życia oraz na drugie i kolejne niezależnie od dochodu.
Na pierwsze lub jedyne dziecko świadczenie będzie przyznawane po spełnieniu kryterium dochodowego: 800zł netto na osobę w rodzinie lub 1200 zł jeżeli w rodzinie wychowywane jest dziecko niepełnosprawne.

Jeżeli wniosek zostanie złożony do końca czerwca 2016 r., świadczenie będzie wypłacane z wyrównaniem od kwietnia 2016 r.

Rodzic składający wniosek na pierwsze dziecko (ze względu na obowiązujące w tym wypadku kryterium dochodowe) dołącza:

  • oświadczenia dokumentujące wysokość dochodu za 2014 r. niepodlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych – jeśli członkowie rodziny osiągają takie dochody,
  • oświadczenie o deklarowanych dochodach osiąganych w 2014 r. przez osoby podlegające przepisom o zryczałtowanym podatku dochodowym – jeśli członkowie rodziny osiągają takie dochody,
  • dokumenty (w tym oświadczenia) potwierdzające utratę lub uzyskanie dochodu w przypadku zmian sytuacji dochodowej.

Składając wniosek o świadczenie na drugie i kolejne dziecko, nie trzeba dołączać żadnych dokumentów, ponieważ w tym wypadku nie będzie obowiązywało kryterium dochodowe.

zlozwniosek

DRUK WNIOSKU DO POBRANIA

źródło: www.gcprgorzow.pl/rodzina-500


Skomentuj

Musisz być zalogowany zaloguj się aby móć komentować.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej
Dowiedz się więcej