Bezpłatne warsztaty dla dzieci i kobiet
Dodane przez Dagmara Bandera dnia 24 lis, 2015 o 09:19 PM | Jesteś w kategorii Aktualności, Warto wiedzieć, Wydarzenia | z 0 Komentarzy

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie przy ul. Okrzei 39 zaprasza do udziału w Kampanii 16 Dni Działań Przeciw Przemocy Ze Względu Na Płeć.
Od 25 listopada do 10 grudnia odbędą się bezpłatne warsztaty dla kobiet, zajęcia dla rodziców oraz ich dzieci, pogadanki w szkołach oraz punkt konsultacyjny, w którym można będzie skorzystać z porad prawnika, psychologa oraz doradcy zawodowego.

Szczegółowy program:

- 25 listopada w godz. 17.00-19.00 rozpoczną się pierwsze z sześciu zajęć cyklu Chronimy dzieci. Celem spotkań jest przekazanie dzieciom wiedzy na temat zagrożeń oraz rozwijanie umiejętności ochrony w sytuacjach zagrożenia przemocą. Proponowane zajęcia oparte są na scenariuszu Fundacji Dzieci Niczyje. Tym razem warsztaty kierujemy do dzieci w wieku od 9 do 12 roku życia.

Zapisy przyjmowane są do 23 listopada pod nr tel. 95 72 14 160.

Zajęcia poprowadzi Aldona Grzegorzewska i Marta Gładkowska – pedagog

- 25 listopada w godz. 17.00-19.00 odbędą się zajęcia dla rodziców pt. „Gadki o gatkach – proste rozmowy o trudnych sprawach”. Celem zajęć jest przekazanie rodzicom informacji o tym, w jaki sposób mogą rozmawiać z dziećmi o ich cielesności oraz bezpieczeństwie, aby zwiększyć ich ochronę przed wykorzystaniem seksualnym. W czasie trwania zajęć dla rodziców będą odbywały się równocześnie pierwsze zajęcia dla dzieci „Chronimy dzieci” w wieku od 9 do 12 roku życia.

Zajęcia poprowadzi Marta Gładkowska – pedagog

- 5 i 12 grudnia w godz. 15.30-19.00 odbędą się warsztaty rozwoju osobistego dla kobiet „PO-MOC – odkryj swoją wewnętrzna siłę”. Składają się na nie praktyczne ćwiczenia indywidualne i grupowe oraz moderowane dyskusje zebrane w dwa bloki po 3,5 godziny. W trakcie warsztatów uczestniczki podejmą wyzwanie dotarcia do swojego Ja, odnajdą swój potencjał, przypomną sobie, co jest dla nich ważne, co daje im szczęście, zastanowią się nad tym, jakie obszary swojego życia poszerzać, by być w zgodzie ze sobą oraz poznają sposoby na to, by każdego dnia zadbać o swoją sferę emocjonalną. W czasie trwania zajęć zapewniamy opiekę nad dziećmi.

Zajęcia poprowadzi Joanna Sobkowiak – psycholog

- 8 grudnia w godz. 9.00-12.30 odbędą się warsztaty dla kobiet „Jak aktywnie szukać pracy?”. W trakcie zajęć uczestniczki będą miały okazję poznać własne predyspozycje zawodowe, wzmocnić poczucie własnej wartości oraz nabyć umiejętności wykorzystywania własnych atutów przy poszukiwaniu pracy. Ważnym elementem spotkania będzie również wyznaczanie własnych dążeń zawodowych oraz opracowanie indywidualnych planów działania. Po zajęciach będzie możliwość skorzystania w punkcie konsultacyjnym z indywidualnej porady z zakresu: metod i technik poszukiwania pracy, badania predyspozycji zawodowych, sporządzania dokumentów aplikacyjnych, przygotowania do rozmowy z pracodawcą. Konsultacje odbywać się będą w godz. 13.00-15.30.

Zajęcia poprowadzi Justyna Krawiec – doradca zawodowy

- 26 listopada oraz 3, 10 i 17 grudnia w godz. 17.00-19.00 odbywać się będzie Grupa Wsparcia – są to regularnie odbywające się spotkania osób doświadczających przemocy domowej. Ich celem jest zwalczanie bezradności wobec przemocy, dzielenie się wsparciem emocjonalnym, wymiana informacji dotyczących sposobów na pokonywanie trudności w procesie wychodzenia z przemocy, wzmacnianie działań na rzecz ochrony przed przemocą i zmiany swojej sytuacji życiowej.

Zajęcia poprowadzą Anna Janowicz i Joanna Sobkowiak– psycholog

- 2 grudnia w godz. 9.00-14.00 zapraszamy do punktu konsultacyjnego, gdzie dyżury będą pełnić specjaliści: kurator, policjant i specjalista do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie – dyrektor SOW Edyta Duszczak.
Zachęcamy także do zapisów telefonicznych na indywidualne konsultacje z adwokatem Barbarą Sobol, psychologiem oraz specjalistą pracy socjalnej. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 95 72 14 160.
Wszystkie zajęcia oraz konsultacje są bezpłatne i odbywać się będą w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie przy ul. Okrzei 39.

Zapraszamy!

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

źródło: gorzow.com

fot. portretyanety.pl

 

 


Skomentuj

Musisz być zalogowany zaloguj się aby móć komentować.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej
Dowiedz się więcej