Niebezpieczeństwo w domu.
Dodane przez Aleksandra Franc dnia 29 kwi, 2013 o 01:54 PM | Jesteś w kategorii Pierwsza pomoc | z 0 Komentarzy

Mówi się, że prawdziwy strach poznajesz, kiedy stajesz się rodzicem.Pamiętaj jednak że to właśnie ty musisz zachować zimną krew w nagłych sytuacjach.Teraz odpowiadasz nie tylko za siebie ale również za tę małą, cudowną istotkę. 

60a329e181f14339b1509a278a720a5a

Musisz być przewidywalny, mieć oczy wokół głowy, ponieważ mały odkrywca nie wie czym jest niebezpieczeństwo.Najlepiej unikać sytuacji zagrażających zdrowiu i życia naszego dziecka.Ten mały, ciekawy świata człowiek, chętnie zdobywa szczyty, bierze wszystko do buzi, co ma na wyciągnięciu ręki. Dotyka, wkłada paluszki w miejsca nie dozwolone, Otwiera, zamyka drzwi od szafek, szuflad itp. Tak właśnie odkrywa nowe rzeczy.Największe niebezpieczeństwa, które czekają na twoje maleństwo to:Ostre przedmioty, ostre kanty, chemia i detergenty, otwarte okna, gorące naczynia pozostawione na kuchence, małe przedmioty, które łatwo wziąć do buzi oraz niebezpieczne kontakty.

Co zrobić żeby w twoim mieszkaniu zrobiło się bezpiecznie?

To proste: Pamiętaj żeby wszystkie niebezpieczne przedmioty, chować w miejsca nie dostępne dla dziecka. Najlepiej jak najwyżej oraz w miejscach zamykanych na kluczyk. Kanty, kontakty, szafki  blokujemy dostępnymi na rynku zabezpieczeniami.Dopilnuj żeby dojście do okien było utrudnione, a jeśli meble znajdują się bezpośrednio przy oknach zainwestuj w klamki z blokadami.Gorące naczynia, garnki patelnie odwracaj tyłem, by twój maluszek nie mógł sięgnąć tego rączką.

Czasem wystarczy nie wiele żeby twoje mieszkanie było na prawdę bezpieczne.


Skomentuj

Musisz być zalogowany zaloguj się aby móć komentować.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej
Dowiedz się więcej