Na jakie zajęcia dodatkowe w Gorzowie?
Dodane przez Dagmara Bandera dnia 1 mar, 2016 o 09:40 AM | Jesteś w kategorii Bawimy się, Fajna sprawa, Przedszkolak, styl+życie | z 0 Komentarzy

Taniec, basen, zajęcia plastyczne, muzyczne, ogólnorozwojowe, szachy, joga…. – oferta zajęć dodatkowych dla dzieci w naszym mieście rośnie z dnia na dzień, a firmy wyprzedzają się w pomysłach. Podpowiadamy, gdzie możecie zapisać swoje pociechy.

Już od pierwszych miesięcy życia
Już z kilkumiesięcznym dzieckiem można ciekawie spędzić czas wolny. Z naszej strony zapraszamy na spotkania Klubu Mam Mamuśki z Gorzowa, które przeznaczone są dla mam i dzieci w wieku 0-4 lata. Na klubowych spotkaniach poznasz inne mamy, a twoje dziecko spędzi ciekawie i konstruktywnie czas z rówieśnikami. Spotkania odbywają się w różnych miejscach, a oferta jest na tyle urozmaicona, że każda mama znajdzie coś zgodnego ze swoimi zainteresowaniami.

klub

Ofertę dla najmłodszych dzieci mają też gorzowskie baseny Słowianka i Gracja.  Dzięki zajęciom na basenie stymulujemy rozwój ruchowy naszego dziecka i świetnie wpływamy na koordynację ruchów, poprawiając ich płynność i estetykę. Takie ćwiczenia stanowią wspaniałą gimnastykę, zarówno dla dziecka jak i opiekuna.

Do zajęć sportowych zachęca gorzowskie niemowlaki także Socatots. Jest  to program zajęć ogólnorozwojowych dla dziewczynek i chłopców w wieku od 6 miesięcy do 5 lat rozwijający inteligencję ruchową oraz kształtujący nawyki aktywnego stylu życia.

Jeśli chcemy rozwijać nasze dziecko muzycznie, możemy wybrać się z nim na Muzyczne Raczkowanie do Gorzowskiej Filharmonii. Jest to cykl spotkań z muzyką – raz w miesiącu filharmonia przenosi nas w bajkowy świat dźwięków, muzyczną podróż dookoła świata wraz z kompozytorami oraz ich twórczością.

Zajęcia przygotowujące do przedszkola
Chcąc przygotować swoją pociechę do bycia przedszkolakiem możemy wybrać się z nią na zajęcia  „Od zabawy i słuchania  – do czytania” organizowane przez WIMBP Oddział Dziecięcy Biblioteka Pana Kleksa. Na zajęciach dziecko na chwilę przemienia się w przedszkolaka, biorąc udział we wspólnych tańcach, śpiewach i zabawach. Zajęcia odbywają się we wtorki o 11.00 (od października).

Zajęcia dla przyszłych przedszkolaków szykuje także Księgarnia Kreatywna Kle Kle w Panoramie. Są to zajęcia przed przedszkolne dla najmłodszych, mające na celu integrację z rówieśnikami, przygotowanie do bezstresowego startu przedszkolnego, rozwój wyobraźni i zdolności adaptacyjnych. Księgarnia oferuje także inne ciekawe spotkania dla przedszkolaków jak i dzieci w wieku szkolnym.
Zajęcia dla przedszkolaków
Gdy dziecko kończy 3 lata otwiera się przed nim cały wachlarz zajęć. Może np. rozpocząć grę na instrumentach czy zajęcia plastyczne np. w Pracowni Działań Artystycznych.

plakat111

Dla 3-latków swoje progi otwiera też większość zespołów muzycznych tj. Buziaki. Taniec do doskonała edukacja przez działanie twórcze. Taniec pomaga poprawić koordynację, zwinność i płynność ruchów oraz gibkość ciała.

Jeśli chcemy bardziej  zainwestować w rozwój intelektualny  naszego dziecka możemy zapisać go na „Kurs wczesnego czytania oraz rozwoju inteligencji wielorakiej dla przedszkolaków” który organizuje Centrum Szkoleniowe Memo. Wczesne zabawy edukacyjne zwiększają możliwości intelektualne dziecka, dzięki czemu będzie ono miało sprawną koncentrację i pamięć oraz łatwość nauki.

Wspólnie spędźmy czas
Możemy także wspólnie z dzieckiem spędzić czas i dołączyć do Klubu Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo”. Jest to otwarte i pogodne miejsce spotkań rodzin, którym bliska jest idea głośnego czytania. Gwarantowana świetna zabawa dla rodziców i dzieci.

Wiecie o innych zajęciach, które chcecie polecić? Piszcie;)


Skomentuj

Musisz być zalogowany zaloguj się aby móć komentować.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej
Dowiedz się więcej