Festiwal Tańca Gorzów 2014
Dodane przez Dagmara Bandera dnia 29 cze, 2014 o 02:54 PM | Jesteś w kategorii Wydarzenia | z 0 Komentarzy

Już 30 czerwca 2014 roku rozpocznie się w naszym mieście XXI Międzynarodowy Festiwal Tańca Gorzów 2014 „Folk Przystań”. Dzięki tej wielkiej miejskiej imprezie do Gorzowa zjadą dziecięce i młodzieżowe zespoły z dwóch kontynentów, a mieszkańcy miasta będą mieli niecodzienną możliwość podziwiania gości prezentujących inne kultury, tańce, zwyczaje, jak i tradycje.

W tym roku Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na Festiwal w edycji wyłącznie folklorystycznej. MFT nadal będzie łączył taniec ludowy z innymi formami, ale na innej zasadzie – corocznie przeplatać się będą edycje folklorystyczna i tańca współczesnego. Rok 2014 należy do miłośników barwnego i porywającego folkloru! Od 30 czerwca do 6 lipca będą występować oraz zachwycać goście z dziecięcych i młodzieżowych zespołów z: Bułgarii, Indonezji, Turcji, Łotwy, Serbii, Ukrainy, Polski, a także Nepalu.

Festiwal ma formę konkursu, w którym jury nagrodzi trzy najlepiej prezentujące się zespoły. Ponadto w tym roku oprócz koncertów konkursowych i prezentacji na bulwarze zaplanowane są występy i działania w sąsiednich gminach. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny (jedynie Koncert Galowy w Amfiteatrze jest biletowany: 5 zł ulgowy, 10 zł zwykły, punkty sprzedaży: Młodzieżowym Domu Kultury, ul. Teatralna 8, „Bimba” Gorzowska, Info Kiosk w Galerii Askana).

Ten międzynarodowy festiwal to wspaniała okazja do wspólnego wypoczynku z całą rodziną. To również okazja dla dzieci, młodzieży, jak i osób starszych do osobistego spotkania z zachwycającą kulturą ludową z różnych zakątków świata. Kolejna szansa na takie przeżycia dopiero za 2 lata. Do zobaczenia na Festiwalu!

Szczegóły i relacje z poprzednich edycji: www.festiwal.gorzow.pl

Ewa Sadowska na podstawie informacji organizatora

źródło: gorzow.pl


Skomentuj

Musisz być zalogowany zaloguj się aby móć komentować.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej
Dowiedz się więcej