Gorzowska Szkoła Rodzenia
Dodane przez Dagmara Bandera dnia 7 sty, 2014 o 07:45 PM | Jesteś w kategorii Ciąża | z 1 Komentarz

To wielkie wydarzenie w życiu rodziny coraz częściej poprzedzone jest solidnymi przygotowaniami. W gorzowskiej szkole rodzenia coraz chętniej pojawiają się przyszłe mamy wraz ojcami. Jak podkreślają młode gorzowianki, lekcje w szkole są sposobem na rozładowanie stresu i podzielenie się wrażeniami przed porodem.
Podczas lekcji obecnych jest dziesięć kobiet, bardzo często przychodzą z przyszłymi ojcami. Dla nich udział w zajęciach jest równie ważny. Przygotowują się do porodu, który dla mężczyzny jest nowością i często szokiem. Ponadto obecność mężczyzny na sali porodowej ma wspaniały wpływ na rodzącą mamę – podkreśla Wioletta Gębicz, instruktorka ze szkoły. Jej zdaniem nastawianie do tego typu zajęć wśród gorzowian zmieniło się w ciągu u ostatnich kilku lat. Szkołę rodzenia odwiedza coraz więcej par.
„Społeczeństwo dojrzewa do przyjęcia wiedzy i coraz mniej wstydzi się tych zachować które są podyktowane przez naturę” – mówi Wioletta Gębicz. W Gorzowie szkoła rodzenia działa w szpitalu przy ulicy Dekerta. Cykl zajęć obejmuje osiem spotkań, jedno twa około dwóch godzin. Zajęcia podzielone są na dwie części – praktyczną i teoretyczną. By wziąć udział w zajęciach można dzwonić pod numer 095 – 733 14 18.

źródło: egorzow.pl

 


Ilośc komentarzy 1 Komentarz
Napisałeś
  1. Agus_gw pisze:

    Obecnie uczęszczam do szkoły rodzenia przy naszym szpitalu :) i muszę Was mamusie przyszłe zachęcić :) zupełnie inaczej podchodzi się do porodu. Z Panią Wioletką można porozmawiać o wszystkim, odpowie na każde pytanie. Bardzo fajne miejsce :) Polecam :)

Skomentuj

Musisz być zalogowany zaloguj się aby móć komentować.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej
Dowiedz się więcej