Szczęście, to ta chwila co trwa
Dodane przez Dagmara Bandera dnia 1 lip, 2015 o 08:22 AM | Jesteś w kategorii Bawimy się | z 1 Komentarz

Mamę Paulinę cieszą wyprawy z rodziną lasu, mamę Anię czas spędzony z dziećmi, a  mamę Dagmarę satysfakcja z wykonywanej pracy. Każda z nas, gdzie indziej znajduje swoje szczęście. Zapytałyśmy gorzowskie mamy, gdzie one go szukają?   

Istnieje tak wiele definicji szczęścia, jak wielu jest ludzi na ziemi.

Istnieje tak wiele definicji szczęścia, jak wielu jest ludzi na ziemi.

Musimy znajdować radość życia
Jest wiele rzeczy, zjawisk i spraw, które mogą sprawiać radość. Poranne promienie słońca, myśl o kimś bliskim, ukochane zwierzę czy sukces zawodowy. Istnieje tak wiele definicji szczęścia, jak wielu jest ludzi na ziemi. Mama Natalia stara się cieszyć najmniejszym drobiazgiem, bo jak mówi – życie jest kruche i nie wiadomo ile dni nam jeszcze pozostało. Szczęście daje jej przede wszystkim miłość – nie tylko ta małżeńska/ partnerska której owocami są nasze dzieci, ale także ta dziecięca do moich rodziców. Wiem że rodzice kochają nas mimo naszych lat, kochają nas tak, jak my kochamy nasze maluszki i to jest właśnie szczęście. – twierdzi.
Polaków cieszy życie rodzinne
Polacy, wg badań CBOS, za najbardziej satysfakcjonujące i dające najwięcej szczęścia uznają życie rodzinne. Niemal wszyscy rodzice deklarują zadowolenie ze swoich dzieci, a zdecydowana większość małżonków wyraża zadowolenie ze swojego związku. Mamę Anię także cieszy szczęście rodzinne – jestem szczęśliwa, gdy moje dzieci są szczęśliwe, zdrowe, gdy świetnie się bawią. Najszczęśliwsza jestem jak widzę jak korzystają z życia, na miarę możliwości oczywiście – mówi. W dążeniu do szczęścia nie zapominamy jednak o sobie i realizacji swoich pasji. Mamę Dagmarę, oprócz rodziny i czasu z nią spędzonego cieszy samorealizacja – uwielbiam moją pracę i ona daje mi wiele satysfakcji i szczęścia – twierdzi.
Szczęście to stan, kiedy jest nam dobrze.
W dążeniu do szczęścia bardzo ważna jest nasza samoocena. Akceptując własną osobę, łatwiej przyjmujemy wszystko co nas otacza. Podchodząc do siebie z pewnym dystansem, bardziej wierzmy w swoje siły i przyjmujemy życie takie jakim jest.  Pamiętajmy by cieszyć się nawet z najmniejszych sukcesów, tak jak mama Paulina, którą radują postępy w rozwoju jej małej córeczki – jestem szczęśliwa gdy mała bezinteresownie podbiegnie i da mi buzi, a najbardziej gdy robi nowe rzeczy – mówi.
Hormony nami kierują
Wpływ na nasze samopoczucie mają także hormony. Serotonina, potocznie nazywana hormonem szczęścia, sprawia, że czujemy się szczęśliwi, zadowoleni i odprężeni. By pobudzić wydzielanie tego magicznego hormonu, należy dużo się uśmiechać, napinając przy tym intensywnie mięśnie twarzy. Pobudzamy wówczas nerwy, wysyłające sygnał do mózgu. To uwalnia serotoninę, która łagodzi odczuwanie bólu i likwiduje stres. Mamie Gosi humor poprawia się zawsze po zabawach z synkiem. – Nawet gdy mi smutno, a mały zacznie się śmiać, ja także nie mogę przestać się uśmiechać i od raz mi lepiej – twierdzi.
Czekoladowa rozkosz
Kolejnym niezawodnym sposobem, by poczuć się lepiej jest zjedzenie czegoś dobrego. Najpopularniejszą metodą poprawienia nastroju jest sięgnięcie po kawałek czekolady. Uwalnia ona duże dawki glukozy, powodując przypływ energii w naszym organizmie oraz uczucie “zadowolenia” naszego mózgu.
Także ruch powoduje wzrost serotoniny w organizmie. Biegajmy zatem, skaczmy i pływajmy, a będziemy czuli się szczęśliwi – chociaż przez chwilę.

A co was cieszy i daje wam szczęście?  


Ilośc komentarzy 1 Komentarz
Napisałeś
  1. natka2109 pisze:

    szczęście to my sami -my – bo my tym szczęściem zarządzamy :)

Skomentuj

Musisz być zalogowany zaloguj się aby móć komentować.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej
Dowiedz się więcej